| anonim_4396 a întrebat:

As vrea si eu niste remedii prin care pot scăpa de punctele negre si cearcăne

Răspuns Câştigător
| jasmin1rose a răspuns:

Daca ai cearcane desi dormi suficient si esti sanatoasa, atunci probabil ca vei fi nevoita sa folosesti un creion anti-cearcan.
Pentru puctele negre, pe langa o curatare zilnica cu o solutie astringenta, poti folosi suc de lamaie, creme pe baza de acid salicilic, albus de ou. Toate acestea sunt pentru micsorarea porilor.
O data pe saptamana un gomaj din faina de malai + un albus de ou batut.
Se aplica pe ten si se maseaza 3 minute apoi se lasa 10 min sa actioneze. Se indeparteaza cu apa calda.