| Thisisnotme a întrebat:

As vrea un sfat legat de curatarea pielii.
Vreau sa imi cumpar o perie pentru curatarea pielii.Am avut un buretel si mi-a cojit tenul si as vrea sa ma gandesc ce mi-at putea face o perie electrica tenul meu este mixt-gras.Deci intrebarea mea este daca iti cojeste fata sau nu!?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O perie poate sa fie prea dura si sa iti usuce tenul deci sa faci iar cojite.
Cat despre tenul mixt-gras trebuie sa-l si hidratezi, cu o crema usoara dar tot trebuie hidratat.
Eu iti recomand Bioderma Sensibio Light pentru hidratare si ca tratament pentru acnee unguent Baneocin ( 15 lei ) care omoara bacteria provocatoare de acnee. Ambele le gasesti in farmacie.

kiss

| Thisisnotme explică (pentru anonim_4396):

Ms mult dar insa imi este cam frica sa folosesc creme hidratante deoarece am probleme cu cosurile

| anonim_4396 a răspuns (pentru Thisisnotme):

Dar nu-ti face nimic crema hidrtanta, trebuie doar sa folosesti una light ca aceea de la bioderma pe care ti-am recomandat-o. Si sa nu-ti spargi niciodata cosurile ca ti se imprastie microbii si se inmultesc. Hidratarea e importanta pentru ca ti se usuca tenul si o sa faci cojite daca nu folosesti crema hidratanta dar folosesti tratamente pentru acnee. kiss

3 răspunsuri:
| mar1234 a răspuns:

Nu