| spalasiii16 a întrebat:

astazi m-a facut o prietena la par cu placa de creponat, insa nu m-a facut bine sad, daca ma spal si ma fac eu din nou are ceva? se poate arde prea rau? Nu am mai folosit placa de un an.

4 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Placa se folosește și ea,din când în când,ocazional,nu zilnic, sigur că-ți poate arde părul.Și apoi, s-ar putea să nu-ți iasă nici ție mai bine.Iar aspectul acesta creponat îi mai dă părului, un efect "de ars" din start, iar dacă tot insiști în a-l menține așa, va părea chiar degradat.Asta e părerea mea.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Folosita excesiv, placa afecteaza parul, insa daca il faci ocazional nu patesti nimic. Foloseste placa la maximum 180° C, foloseste o protectie termica si ai grija sa ai parul hidratat:*

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Daca te speli,lasa parul sa se usuce bine,apoi fa-l din nou creponat happy astfel daca parul este uscat nu o sa ai riscul de a se strica repede happy
Si daca nu ai mai folosit de un an placa, incearca sa faci tot asa, placa afecteaza structura firului de par, il intareste si il arde happy dar daca vrei sa folosesti placa, poti folosi o protectie buna pentru placa!

Bafta kiss

| Dianna21 a răspuns:

Placa de par afecteaza parul doar in timp, poti sa te faci linistita doar sa astepti sa se usuce complet. N-o sa ti se arda, daca ti l-ai face de mai multe ori pe saptamana da, s-ar strica, dar asa poti sa stai linistita. Totusi iti recomand sa folosesti de acum inainte solutii/creme atunci cand ai de gand sa folosesti placa, ca sa poti prevenii arderea lui.