| valerikaa a întrebat:

ce pot sa fac la menstruatia sa imi vana mai repede, sau sa tie mai putin? trebuie sa ma duc intr-o excursie o zi, cam pe la sfarsitul luni acestea, si cam atunci mi se incepe... ce pot sa fac? am scurgeri mari si menstruatia tine cam 4-5 zile.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi ob pro comfort mini. Si nu ai nici-o sansa sa te patezi. Menstruatia se poate intarzia cu anticonceptionale, iei pastilele si cand te opresti iti vine menstruatia dar pastilele trebuie sa le iei inainte sa fi pe stop. Dar cum ai zis si tu ai 12 ani deci asta-i viata, daca nu vrei ob-uri chinuie-te cu absorbante.

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Ca sa ti vina mai repede, din cate stiu eu de la alte persoane, poti sa iei 2 aspirine happy Aspirina dilata vasele de sange si face ca sangerarile sa fie mult mai abundente.
Si ca sa iti vina mai tarziu trebuie sa papi o lamai happy
Bafta kiss

| Mirrre a răspuns:

Pana atunci sa mananci lamaie, o sa iti vina mai tarziu, mai repede nu cred ca se poate, dar lamaile sunt bune, o sa-ti intarzie cateva zile.

| Al3xAndraa97 a răspuns:

Nu incerca asa ceva! lasa sa vina cand trebuie si sa te tina cat trebuie. foloseste ob-uri si e ca si cum nu esti in timpul menstruatiei!

| valerikaa explică (pentru Al3xAndraa97):

Pai, nu vreau sa folosesc ob-uri la 12 ani

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru valerikaa):

Sunt indicate și pentru virgine, să știi

| Al3xAndraa97 a răspuns (pentru valerikaa):

Cumperi cele mai subtiri ob-uri si nu se intampla nimic. stai linistita nu-ti pierzi virginitateawinking

| Al3xAndraa97 a răspuns (pentru valerikaa):

Si ti-am spus... nu incerca nici o prostie. mai ales sa iei anticonceptionale... mai ales la varsta asta. foloseste ob-uri siunt cele mai sigure si nu te speria ca o sa-ti pierzi virginitatea pentru ca nu o sa se intample.

| valerikaa explică (pentru Al3xAndraa97):

Nu de asta... doar ca nu cred ca ar fi comode, mai ales ca nu am purtat niciodata.

| Al3xAndraa97 a răspuns (pentru valerikaa):

Asa am crezut si eupana am folosit. sunt foarte confortabile si nu le simti absolut deloc. trebuie sa il intriduci bine pana nu il mai simi deloc!