| Ooops17x a întrebat:

cum pot sa readuc culoarea unor pantaloni deoarece i-am spalat cam des si s-au decolorat putin? mersi

4 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Poti folosi balsam de rufe Pervol, pentru culori indraznete. Dupa cateva spalari in acest balsam s-ar putea sa mearga. Daca nu merge, la un magazin din asta cu produse chimice este o solutie pentru haine, care ar putea sa iti redea culorea dorita.Bafta!

| tequila777 a răspuns:

Nu numai balsam, ci si detergent Perwoll Color Magic:

http://www.perwoll.ro/uploads/pics/dosing-color-_16.png

Pentru hainele negre sau inchise la culoare - Perwoll Black Magic.
Cu primul, se mai improspateaza putin culoarea, dar e bine sa-l ai in vedere pe viitor, pentru alte hainute si culori;) ______ http://verze.ro - simtul umorului nu a murit!

| ciresepeetno a răspuns:

Incearca cu Perwoll.Este chiar foarte bun.
Si eu am patit la fel.Dar cu o bluza rosie.Pentru haine inchise la culoare foloseste Perwoll Black Magic.
Iar pentru hainele colorate Perwoll Color Magic.
Sper ca raspunsul me te va ajuta.

| BiscuitexD a răspuns:

Buna! Tin minte ca acum cativa ani am patit la fel. pe atunci existau niste plicutele cu vopsea speciala pentru haine, dar sincer nu mai stiu cum se numea. big grin Si nici nu stiu sigur daca mai exista, dar ai putea incerca sa cauti la magazine de chimicale sau la un magazin de arta unde sa cauti ceva de pictat pentru textile. Sper sa iti iasa! =D