| Roxie_Roxana_2000 a întrebat:

Buna big grin Am si eu o intrebare pentru cele care si au mai pus tipsuri sau unghii false...tot ce tine de constructia unei unghii ...As vrea sa mi pun tipsuri,dar sa nu mi afecteze unghia naturala.Ce parere aveti? Sa le las asa, sau merita? In principiu sa nu afecteze asa mult. Orcum este prima oara.

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

De afectat unghia, oricum ți-o vor afecta. în general tipsurile se pun din partea de sus a unghiei și vin lipite, dar asta știai deja. în porțiunea unde vin lipite clar nu are cum să respire unghia, iar unde vine doar gel e ca la oricine, adică unghiuțele vor fi afectate. dacă e prima oară când îți pui, să știi că unghia se pilește pe deasupra ca să adere bine gelul, iar gelul e destul de gros și când renunți la el o să vezi în ce hal arată unghiile...cu gel arată foarte bine, dar după ce-l dai jos... îngrozitor

2 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Fetelor de la mine din clasă care şi-au pus unghii, nu le-a mai crescut foarte mult unghiile naturale. Nu ştiu ce să zic să faci.
Altă fată îşi tot pune unghii pentru că ale ei se rup foarte repede.
Oricum chestia asta cu pusul unghiilor e doar aşa de 'lăfăială' că nu te ajută cu nimic. Nu ţine de foame, nu ţine de sete sau de cald.

| Ademira a răspuns:

Eu imi pun unghii singura de mai mult de un an si imi cresc unghiile mai mult decat ok. acum clar am sub gel unghia naturala si o am asa de demult si sincer am dat jos gelul pentru ca am fost nevoita ( mi-a muscat cainele unghia) si unghia arata surprinzator de ok si era chiar groasa. Acum depinde si la cine ti le pui. Si nu, nu imi fac reclama pentru ca imi pun numai mie unghii, nu si altor persoane. Eu cand mi le pun, stratul anterior nu il pilesc pana la unghia naturala, ci il pilesc pana se da jos culoarea, putin jos la baza unde a crescut si adera bine gelul. Eu de un an si ceva nici nu le-am dat jos si nici nu am de gand sa le dau. Desi unghiile mele naturale cresc ok si lungi si rezistente, ca sa le mentin asa trebuia sa dau macar 2 straturi de ceva intaritor pe ele zilnic. Asa, macar 2 saptamani cat imi ia sa ma plictisesc de un model, nu am treaba, pot sa spal vase, sa fac orice si nu mi se inmoaie unghiile deloc, nu se agata, nu se rup.