| anonim_4396 a întrebat:

Buna big grin,de ceva timp tot caut metode de ati albi dintii in mod natural si sigur acasa,am incercat carbunele activ si bicarbonatul de sodiu,dar fara vreun efect prea stralucit, ce imi recomandati? vreau recomandari care chiar au avut efect la voi si nu luate de pe google happy

6 răspunsuri:
| sblcmdn a răspuns:

Eu am incercat sa imi spal dintii cu bicarbonat de sodiu combinat cu zeama de lamaie si da se vedeau diferente. De asemena uneori imi mai frecam dintii cu o felie de mar laughing si avea efect. Bafta.

| maria108 a răspuns:

Buna draga mea,
Purtand aparat dentar 2 ani jumate aveam nevoie de o albire de dinti dar m-am gandit sa incerc eu ceva acasa.
Auzisem de la prietene de apa oxigenata.
Si daaa, am incercat! Functioneaza.
Te speli pe dinti, usuci dintii cu un prosop ( sa fie cat mai uscati, fara saliva) si aplici unpic de apa oxigenata cu un pic de vata. Lasi 15-20 de minute si clatesti.
Bineinteles pentru a vedea rezultate trebuie facut de mai multe ori. O data la 5-6 zile pentru inceput.
O seara frumoasa! :*

| Laura19090 a răspuns:

Am eu o metoda.Solutie de albire a dintilor cu MERE

Un mar care trosneste intre dinti actioneaza ca o periuta de dinti atunci cand il mananci. Procesul de masticatie a marului ajuta la indepartarea resturilor de mancare si a bacteriilor din cavitatea bucala. Marul contine si acid malic, o substanta folosita chiar in produsele profesionale de albire a dintilor, pentru proprietatile sale de indepartare a petelor. Ca sa beneficiezi de proprietatile de albile ale merele, mananca zilnic unul sau doua fructe, asigurandu-te ca mesteci temeinic fiecare imbucatura.deci daca merge te rog si imi dai funda dar in caz ca nu merrge mai am una Solutie de albire a dintilor cu LAMAIE

Gargara cu suc de lamaie proaspat stros si frecarea dintilor cu pulpa lamaii sunt solutii eficiente de albire a dintilor. Poti pune si putina sare in sucul de lamaie cu care te clatesti temeinic in gura si cu care faci gargara. Pulpa lamaii stoarse amestec-o cu putina sare si apoi maseaza-ti dantura. Lasa ulterior sa actioneze solutia pe dinti si clateste-ti gura dupa cateva minute. Poti face aceasta procedura de doua ori pe zi pentru a obtine rezultate vizibile in aproximativ doua saptamani.
sper sa te ajute

| xPegasus a răspuns (pentru Laura19090):

Lamaia iti distruge dintii daca o folosesti pentru curatatul acestora si in ce priveste merele mananc mai mereu mere si niciun rezultat

| Laura19090 a răspuns (pentru xPegasus):

Merele eu stiu la mine merge dar lamia nu tii distruge eu am o carte in care este si despre dinti si de acolo am luat-o.

| Roby_ROby_1999_5RnO a răspuns:

Incearca sa le combini adica Ia-ti o pasta de dinti colgate professional white iar dupa ce te speli cu pasta, pune bicarbonat de sodiu pe periuta si periazati dintii timp de 2 minute! Intr-o saptamana sigur vei reusi! 1 saptamana este termenul in care pasta de dinti mentionata mai sus isi v-a arata efectu iar daca dai si cu bicarbonat va fi de 2 ori mai puternic! Si incearca sa te speli dupa fiecare masa adica sa te speli de 3-4 ori pe zi! dimineata, dupa pranz si seara dupa cina. Bafta in continuare