| anonima2311 a întrebat:

Buna dimineata! As dori sa imi fac o schimbare de look, la par. As vrea sa imi deschid varfurile cu doua tonuri, sau cateva suvite mai deschise. Asadar, nu vreau o schimbare radicala, dar totusi vizibila. Am parul saten inchis acum, fiindca se deschide la culoare vara, insa iarna este aproape negru. As dori sa ma vopsesc la varfuri cu o vopsea cenusie. Ideea este ca varfurile mi le-am mai vopsit prin septembrie cu roscat, acum nu mai are nuanta pe care o avea la inceput, arata mai de graba ca un saten spalacit, putin roscat in soare. Vreau sa scap de culoarea asta de la varfuri, pentru ca parul meu arata foarte neingrijit din aceasta cauza. Daca dau cu cenusiu, ce va iesi? Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| capricc a răspuns:

Depinde de ce vopsea ai folosit cand ti-ai facut varfurile rosii! Ai folosit vopsea cu amoniac sau fara?

| anonima2311 explică (pentru capricc):

Cu amoniac, banuiesc. Din moment ce mi-a deschis parul la culoare

9 răspunsuri:
| munteanmaria a răspuns:

Eu iti recomand sa de faci cu decolorant si tupa sa te faci cu cenusiu, daca dai cu cenusiu peste roscat nu va arata deloc bine. Funda?

| anonima2311 explică (pentru munteanmaria):

Nu imi stric prea mult parul? Si pe langa asta, nu stiu cat timp sa il las pentru a iesi culoarea dorita. Mi-am mai facut o suvita cu decolorant si a iesit portocalie-spre galben

| Dariaxoxo16love a răspuns:

Eu nu as opta pentru cenusiu. Un blond spre saten sau chiar auriu cred ca ar fi o solutie mai buna. Daca vrei, poti sa iti vopsesti chiar tot parul intr-o nuanta de saten care iti place mai mult. Apoi sa iti vopsesti varfurile. Depinde pana unde vrei sa ujungi cu schimbarea de look. happy

| anonima2311 explică (pentru Dariaxoxo16love):

Ideea este ca nu stiu ce vopsea sa aleg, pentru ca sigur nu va iesi ca pe cutie. Vreau suvite, sau varfurile vopsite. Dar avand in vedere ca a mai fost vopsit la varfuri..nu stiu ce culoare sa aleg ca sa iasa un saten mai deschis macar.

| Dariaxoxo16love a răspuns:

Daca te ajuta cu ceva mama mea foloseste vopsea fara amoniac "Color&Soin" si ii iese foarte frumos. Ea e bruneta dar s-a vopsit blonda si nu se vede ca ar fi fost bruneta. Acum depinde de care vopsea vrei sa te faci!

| anonima2311 explică (pentru Dariaxoxo16love):

Multumesc! O gasesc si in supermarketuri?

| Dariaxoxo16love a răspuns (pentru anonima2311):

Mama mea o cumpara de la farmacie!