| farfallaaa a întrebat:

Buna dragelor. Am o problema cu care banuiesc ca si voi va confruntati dusmanul nostru CELULITAcrying Nu sunt grasuta dar am cv celulita pe picioare si la burtica un pic de grasime ce sa fac sa o elimin cat mai repede? Voi ati foposit aparat anti-celulitic? Daca da ce marca si in cat timp da rezultate funditzalove struck Va pup

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Hey! Iti spun din proprie experienta ca un "dusman " al celulitei este carnea... probabil te intrebi de ce carnea. Pai e simplu, deoarece carnea intareste muschiul si astfel atunci cand e combinata cu legume face minuni! Eu aproape am scapat de ea(cat se poate deoarece nu reusesti sa scapi de ea, doar poate ajunge sa nu mai fie vizibila). Oricum nu orice carne e indicata, decat cea de vita, peste si chiar si de pui...restul nu prea ajuta. Oricum daca vei incerca ca pe langa carne sa faci miscare, mai ales pentru zonele cu probleme, iti pot garanta ca vei incepe sa observi cum te debarasezi de ea kiss :-)

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

90% dintre femei au celulita deci putine sanse sa o elimini de tot.
O poti estoma asa : sport (cardio) + dieta saraca in grasimi rele + masaj anticelulitic + multa apa

| AnnaaaMaria a răspuns:

Să nu te aștepți să-ți dispară celulita în 2 zile cu vreun tratament minune că nu se va întâmpla... Nu trebuie să fii grăsuță ca să ai celulită. Trebuie doar să mănânci nesănătos. Ca să scapi de ea încearcă să renunți la dulciuri, pâine, în loc de orez obișnuit să consumi orez basmatic/sălbatic, să nu mănânci prăjeli, să alegi cartofii dulci, să consumi mai multe legume, mai multe lichide, să faci sport, să-ți faci masaj cu creme anticelulitice și cu zaț de cafea. Dar să știi că dacă nu faci sport și nu mănânci ce trebuie, astea nu vor da rezultate. Pentru burtică poți face abdomene (aprox 100-150 zilnic, dacă poți mai mult e și mai bine)

| alexalexa2000 a răspuns:

Uite,și eu am celulită. Încearcă scrub-uri în fiecare zi gen zațul de cafea, fă un sport și ține o dietă.Eu spre exemplu mă duc la pilates de mâine și am auzit că dă rezultate.

| LegendaryXxX a răspuns:

Si ai putea incerca pe langa toate astea si niste scurburi daca doresti

| farfallaaa explică:

Nu mai mananc panine de 2 luni dulciuri poate dimineata un croassant si abdomeme fac cate 150-200 si minicsad alergatu infoliata ajuta?sad

| farfallaaa explică:

Va multumesc foarte frumos pentru. sfaturi am sa tin cont de ele. De cea cu zat de cafea am mai auzit dar nu stiam daca chiar e buna solutia asta, iar de cea cu carnea niu bine recunosc ca nu prea mananc carne deoarece nu imi prea place dar cea de pui si peste dahappy va pup o seara frumoasa