| DiannaDia a întrebat:

Bună dragi prieteni! Vreau să mă ajutaţi cu ceva.
Îmi puteţi recomanda un tratament eficient împotriva căderii părului? happy
Mulţumesc frumos! Fundă.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu ajungi la dermatolog încearcă o mască formată din ulei de ricin, gălbenuș de ou și vitamina A.
Folosește de asemenea și șampon vitaminizant și balsam pe bază de germeni de grâu.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tratamentele se fac la medic, la fel ca si consultatiile, sfaturile luate de pe internet de la persoane neavizate iti pot aduce prejudicii grave de sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa foloseasca fiolele de la gerovital ( http://cupcakesplendens.blogspot.ro/......entru.html ) daca tot are mancarici la buzunar. Sau cele de la Revalid care se cumpara si la bucata din farmacii, eu am folosit o cutie si deja ma enervam ca-mi cresteau fire noi si aratam ca un leu zburlit. =)) Doi ani numai cu spuma eram in mana de dimineata sa imblanzesc fiara.

| oanaro a răspuns:

Anul trecut mi-a cazut parul foarte rau de la o dereglare hormonala. Cum sunt adepta produselor 100% naturale, am incercat diverse masti facute acasa dar nu am avut rezultate extraordinare. Apoi am gasit o crema-tratament din ingrediente naturale care chiar a facut minuni. De atunci nu mai am probleme. O recomand cu incredere si garantez pentru rezultate!
http://www.tratamentchelie.aaz.ro

| VasiDobie a răspuns:

Inearca sa schimbi samponul sau sa mergi la medicul de familie.

| AncutaM a răspuns:

Nutrishine este un tratament foarte bun pentru caderea parului. Il gasesti aici http://bit.ly/1eduV4c

Si un review + alte cateva pareri gasesti aici http://alecia.ro/nutrishine-tratament-impotriva-caderii-parului/

| stanel97 a răspuns:

Sincer sa fiu eu nu am încredere în toate soluțiile alea de la TV, cel mai eficient (și scump cred) tratament ar fi implantul de par.

| DiannaDia explică (pentru stanel97):

Este pentru un prieten. Nu-i cade chiar atât de tare părul. Chiar deloc. Sunt doar acele fire, care la rândul lor mai trebuie să cadă. Dar nu înţelege.