| andreeaoap a întrebat:

Dupa ani de epilat cu lama in zona inghinala, m-am hotarat sa ma duc la un salon sa ma fac cu ceara... Morrr de fricaa... Prima voastra epilare cu cera? Sfaturi?

1 răspuns:
| Ioana_Catalina_1980 a răspuns:

Intereseaza-te la prietene de o cosmeticiana buna. Prima epilare cu ceara va fi un pic neplacuta, dar daca ajungi pe mana unei cosmeticiene experimentata, nu trebuie sa iti fie frica. Imediat dupa menstruatie, epilatul inghinal este cel mai putin dureros.
De asemenea un epilat de par mai scurt de 4, 5 mm este mai putin dureros decat epilatul de par lung.
De-a lungul anilor am vazut diferenta intre un salon de cartier, si unul profi ( cu toate ca probabil sunt cosmeticiene bune si la primele).
Personal, nici nu ma gandesc sa mai folosesc lama. Succes!