| Rallu29 a întrebat:

Este cineva de aici care a încercat produsele de la Nala natural Cosmetics? Daca da, ce părere aveți despre acest brand?
Își merita laudele?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Produsele lor sunt banale, cateva uleiuri, nimic interesant. Nu zic ca toate produsele lor sunt proaste ca n-am stat sa ma uit pe tot site-ul, dar din ce am vazut toate au cam aceeasi problema. Problema e ca folosesc o cantitate mare de parfum, alcool si uleiuri esentiale care duc la degradarea barierei de protectie a tenului, deshidratare, iritatii, dermatita de contact sau alergii. Practic iti stresezi pielea folosind asa ceva, iar ea in loc sa isi vada de ale ei, trebuie sa se mai ocupe si de ce strici tu si nu o sa prea ii iasa. Daca te mai si expui la soare cand esti data cu un produs ce contine uleiuri esentiale, sunt fotosensibilizante, iti aranjezi celulele bine de tot.

Ingredientele sunt listate in ordinea descrescatoare a cantitatii lor. In spatele cuvantului parfum se ascunde un numar foarte mare de ingrediente, minim 30 - maxim 200 de molecule parfumate care irita pielea, unele molecule parfumate nici nu lasa pielea sa se vindece intr-un ritm normal, ex lavanda.
https://i.pinimg.com/564x/ff/02/ee/ff02eea7c43cd307e70ac987ef9f9edf.jpg