| deyu121 a întrebat:

Este pacat sa te machiezi? Adica eu ma machiez numai la ocazii speciale cu un ruj nude,deloc,deloc,deloc strident, un pic de fond de ten fiindca am cateva pete pe fata si o cantitate mica de rimel.

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Poti sa imi spui de ce crezi ca ar fi pacat? cine ti-a spus asa ceva?
sa te machiezi inseamna sa-ti exprimi propria ta frumusete interioara si sa-i lasi si pe altii sa vada asta. e ca si cum ai spune ca a fi artist este un pacat. a picta este un pacat? a canta este un pacat? toate acestea sunt forme de arta si de exprimare. femeia este deseori asemanata cu o floare si dupa cum stii florile se remarca care mai de care prin frumusetea lor. sunt florile pacatoase?
cine ti-a spus asta este o persoana foarte egoista si invidioasa si ar trebui sa nu mai asculti deloc sfaturile ei pentru ca nu sunt bune. par a fi pline de ura, gelozie si cum spuneam de invidie.
ce poti sa faci legat de machiaj este sa incerci sa cauti produse cat mai sanatoase pentru tenul tau si sa eviti produse scumpe si pline de chimicale. acesta este un sfat bun. insa este foarte bine ca te machiezi putin ca sa fii atragatoare. machiaza-te si fii frumoasa.
daca vrei mai putem vorbi. vrei sa-mi spui mai multe?

3 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Nu, nu este.Te poti machia in fiecare zi.

| Ruxandra15 a răspuns:

Nu,poti sa te machiezi cat vrei dar demachierea e cea mai importanta