| Marrianna a întrebat:

Eu imi rod unghiile, dar foarte tare. Adica din carne. Pot sa spun ca decat buricele degetelor ce se mai vad... Insa doresc sa imi pun unghii false cu gel. Oare are cum sa imi puna unghiile? Are de ce sa mi le prinda? Avand doar buricele... Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Daca ai chiar si un pic de unghie se pot pune din gel peste, insa micute, altfel o sa ti se rupa repede, mai ales daca ai obiceiul prost de a le roade, nu o sa fii obisnuita cu ele.
Totusi, incearca sa nu le mai rozi o vreme, 2-3 saptamani, sa creasca putin.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce le rozi? Mergi la farmacie si ia.ti lac special ca sa nu le mai rozi, e unul amar. Sau mi se pare ca si lacul de la orkide e foarte amar si e undeva la 2 lei.

| Ruxandra15 a răspuns:

Daca te duci la una total dobitoaca o sa zica ca nu. Asa am patit eu in vara si am unghiile de 1 cm a zis ca nu poate si i-am aratat ca in septembrie cu unghiile roase din carne mi-am pus unghii cu gel nu la o manichiurista ci la o amatoare care nu a comentat atat ca ea. Iti poate pune unghie gandeste-te la cele la care le cad unghiile si isi pun unghii cu gel.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Dacă ai măcar puțină unghie îți poate pune fata respectivă tipsuri și pe deasupra gel, dar nu rezistă la fel ca atunci când e unghia construită doar din gel, iar ca să fie construită din gel trebuie ca unghia ta să fie puțin mai crescută