| anonim_4396 a întrebat:

Fatetele dentare din portelan sau coroana dentara la ce varsta se pot pune, am 14 ani si am dintii inegali(toti) si arata urat. Am acordul parintilor. Daca nu se pot pune, pana la ce varsta se modeleaza dintii?, am inteles ca pe la 14-15 ani, dar sincer eu nu cred ca dintii mei vor fi egali, decat daca imi pun fatete din portelan. Help! Funda :*

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu sunt specialist, dar cred ca la 14 ani dantura ta inca se mai modifica, asa ca nu cred ca inca poti face astfel de lucrari

| AlexCiobi a răspuns:

Dinti nu se mai modeleaza pe la vreo 18-20 de ani
Tu la 14 ani
Parerea mea e ca la 14 ani ani dinti inca se modeleaza
Succes!