| anonim_4396 a întrebat:

Buna,fetele! as vrea sa stau la soare..la bronzat. Daca imi aplic doar pudra pe fata ma voi bronza? sau in cazul in care merg la mare si am sa ma dau doar cu pudra ma prinde soarele? nu folosesc fdt doar pudra pentru putina acoperire. deci?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, te bronzezi. Pudra nu are spf si chiar si produsele cu spf 30 lasa pielea sa produca melanina pentru bronzare daca stai in soare.

| FataAmintirilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca folosesc fdt? fara niciun fel de spf ..ma bronzez? pentru ca asta vreau sa am produs pe ten..si sa ma bronzez happy

| anonim_4396 explică (pentru FataAmintirilor):

Da te bronzezi doar ca daca e un fond de ten lichid de exemplu o sa ti se topeasca, o sa-ti luceasca tenul tare. Daca e unul rezistent la apa sau mineral e mai bine. happy

| FataAmintirilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi mult de ajutor :*!

| anonim_4396 explică (pentru FataAmintirilor):

Nu ai pentru ce :*

5 răspunsuri:
| trifdenisa a răspuns:

Iti recomand sa folosesti un ulei cu factor mic de protectie ceva gen 10 sau 20