| Marianneftw a întrebat:

Buna fetelor, e adevarat ca daca te epilezi cu ceara sau epilatorul constant, in timp nu o sa iti mai creasca parul deloc? Mama mea se epileaza cu epilatorul de multi ani si acum ii mai cresc doar cateva fire, si alea subtiri. La fel si bunica mea cand era tanara se epila la salon si acum nu mai are par deloc in zona in care se epila.

Ma refer la 15-20 de ani de epilat constant, nu peste noapte.

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Da, se rareste parul, dar nu stiu daca nu o sa iti mai apara deloc. poate la 50-60 de ani.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pentru ca ceara si epilatorul smulg firele de par din radacina, insa sunt si cazuri in care epilatorul doar le rupe, daca nu sunt suficient de lungi ca sa le "prinda".
Bineinteles, odata cu inaintarea in varsta, parul de pe picioare se mai rareste, insa conteaza si metoda de epilare folosita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilatorul si ceara te ajuta sa ai firul mult mai subtire fiind extras si nu taiat dar dupa o anumita varsta cum mai pierzi ceva fire din cap mai pierzi si de pe picioare si alte zone.

| anaaandr17 a răspuns:

Da,este adevarat.

| FunditzaWwW a răspuns:

Deci parul creste indiferent de cat il epilezi... daca il epilezi cu ceara constant nu; cu epilatorul da