| facepalmlol a întrebat:

Buna fetelor!
Port ochelari(nu,nu e o rama ciudata sau rotunda) si toata lumea mi-a spus ca sunt alesi dupa fizionomia fetei,ca imi stau bine, dar eu ma simt intotdeauna urata cu ei.Mi-e groaza sa-mi prind parul pentru ca mi-e frica ca ies ei in evidenta.Breton nu-mi pot face pentru ca mi-i acopera si habar nu am cum sa-mi aranjez parul astfel incat sa nu mai cred ca sunt oribila.

Răspuns Câştigător
| Gabitza11 a răspuns:

Si eu port ochelari si, la fel ca tine ma simteam oribila... Am incercat sa nu i mai port peste tot (ex : cand mergeam pe strada, si la scoala ii purtam numai in timpul orelor), dar nu mai vedeam si ma impiedicam sau nu mai recunosceam persoane pe strada, in cele din urma m am obisnuit cu ei si, pana la urma nu e vina noastra ca avem probleme cu vederea, nu? Incearca sa te gandesti la ei ca la un accesoriu pe care nu il are multa lume, ca la un lucru special. Orice ai fi trebuie sa ai incredere in tine...

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să te accepți așa cum ești!
Să îți faci o idee: http://www.divahair.ro/......_ochelarii
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Acceptă-te aşa cum eşti, nu mai lua gura lumii în seamă!
http://www.frumusele.ro/Consiliere/Port-ochelari-cum-sa-ma-coafez/486
http://www.divahair.ro/......veste--q--
Te pup!

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Gabitza nu e deloc asa. Daca te impiedici si nu recunosti oameni e grav, inseamna ca tis ft slabiti dar eu nu'i port doar la condus desi cu stangu nu vad clar peste 5-6 m iar cu dreptu peste 10 cm.Nici la calculator nici pe strada nu-i port si incep incet sa-si revina si acum cand pun ochelarii ma ia cu ameteala usor ana ma reobisnuiesc dar incerc sa nu ma reobisnuiesc si sa-i folosesc la condus.Nu-ti place rama du-te schimbo dar daca ti's foarte slabiti oricum o sa trebuiasca sa-i porti.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu te mai simti complexata.
Cine te place, te place cum esti.
Daca toti spun ca iti sta bine, ai face bine sa crezi si tu lucrul asta.
Indiferent de cum iti vei aranja parul, tot se v-or observa.
Te pup

| Adde29 a răspuns:

Buna!
Si ce daca porti ochelari?
A purta ochelari, nu este un defect... este mai mult o imbunatatire happy
Parul il lasi desprins (si il indrepti sau il ondulezi putin in fata)
Sper ca te-am ajutat happy!

| aquarising a răspuns:

Heei.

Si eu port ochelari, iar ca si tie lumea imi zice ca arat bine cu ei, dar eu aveam acelasi sentiment ca tine [faptul ca ma simt urata si ca o sa iasa in evidenta, mai ales pentru ca am inceput sa ii port de toamna trecuta(2012)chiar cand a inceput scoala ], dar am continuat sa fiu 'eu', iar prietenii mei nu se purtau 'ciudat' cu mine.In legatura cu parul, eu una mil prind in coada, sus, sau coada de peste [ca in imaginea ta de profil].

O zi buna. big grin

| SmilerXd a răspuns:

Nu ai de ce să te simţi urâtă. Adică, noi ne simţim urâţi, dar dacă alţii ne fac frumoşi ar trebui' să-i credem. Nu ar avea motive de ce să mintă, fi tu! Prinde-ţi părul cum vrei, nu contează ochelarii! Alţii te apreciază pentru ceea ce eşti :*!

| Marinescu_Florentina_1981 a răspuns:

Daca toata lumea iti zice ca esti frumoasa credei! in primul rand nu traiesti cu lumea si nu te baza pe ei! incearca sa fii cat mai naturala! pentru sanatatea tea te sfatuiesc sa ii porti! si eu port ochelari dar asta este! asa este lasat de la Dumnezeu 1 sper ca te-am ajutat cu sfaturi bune! happy

| AlinaDulcik a răspuns:

Buna!
Dece nu incerci sa fii asa cum esti?
Învață să te accepți așa cum ești!
Am ajutat?
http://www.divahair.ro/......ochelarii.