| LissLiss a întrebat:

Buna fetelor, sper sa ma puteti ajutaaa!
Eu obisnuiesc sa merg la salon pentru epilarea mustatii. Insa de o vreme ma gandesc ca as putea sa o fac singura, acasa, tot cu ceara calda. Am vazut ca cosmeticiana are ceara intr-un bol si o aplica cu un betisor. Deci eu ce am de facut? Sa cumpar o cutiuta dinaia de ceara (care stiu ca e undeva la 6 lei) si sa o torn intr-un bol? Se poate turna de acolo? Apoi as putea-o incalzi la microunde sau unde? Si ce fel de betisor sa folosesc?
Iar ceara daca se raceste se va intari, nu? O pot lasa acolo si o sa o reincalzesc data viitoare?

Sper sa ma puteti lamuri bine, ofer funda!:*
PS: nu vreau sa aud de benzile cu ceara rece!

2 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Si eu ca si Alecssandraaaa folosesesc benzile cu ceara de la Veet si sunt OK.

| Aasdfghj a răspuns:

Te complici. Mai bine foloseste benzi cu ceara rece de la veet.