| Ramo137 a întrebat:

ieri am fost la coafor sa imi vopsesc varfurile rosii dar a zis ca nu merge si le-am facut blonde.( am parul castaniu inghis). acum ea mi-a decolorat varfurile si apoi m-a spalat pe cap si uscat... e ok ce a facut? nu se strica parul daca doar l-a decolorat si nu vopsit?

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Oricum decoloratul iti subtiaza firul de par si se usuca in timp daca procedeul se repeta ajung mai repede la despicarea varfurilor. Nu trebuie sa puna coafeza si o vopsea in sine dupa decolorare, ea a procedat cat se poate de corect.

| MinnieMouse11 a răspuns:

Nu,nu se strica.