| HappyGirl4 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva care este metoda detaliata prin care imi pot decolora parul cu ceai de musetel? Am parul negru si vreau sa il mai deschit un pic la varfuri sa se faca un saten sau un castaniu.

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Eu cu ceai de musetel mi-am deschis cat de cat parul dupa ce l-am vopsit roscat, l-am deschis cat sa imi permita sa il vopsesc blond.
Eu fierbeam un pumn de musetel la 1 l de apa, apoi ma clateam cu el ( dar la ultima clatire, dupa samponare clatire, balsam clatire), apoi imi puneam parul intr-un prosop jumatate de ora. Repetam caltirea cu ceai de musetel cam 1-2 ori pe saptamana, nu mai devreme deoarece si ceaiul de musetel in exces iti arde parul. Eu mi-am deschis parulul dupa 3 luni de folosire.