| Oana04 a întrebat:

In ultima perioada mi-au apărut mai multe Coșuri decât aveam de obicei. Seara si dimineata ma spăl pe fata cu săpun Dove, iar seara înainte de culcare ma dau cu crema de galbenele. Imi puteți recomanda ceva sa nu se vadă atat de inestetic? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Nu te spala pe fata cu sapun! Iti usuca tenul asa ca el va incepe sa produca mai mult sebum si puf te trezesti cu cosuri. Foloseste un gel/lotiune/demachiant special destinat curatarii pielii sensibile de pe fata.

1 răspuns:
| Veromi321 a răspuns:

Ai incercat sapunul de Alep, e un sapun cu ulei de dafin si ulei de masline pentru cosurile de pe fata/corp? E un sapun scump referitor la pret, dar e super bun si eficient 100% Sapunurile normale nu sunt bune pentru persoanele care au acnee/cosuri, o stiu din proprie experienta happy