| Alexandru_Maria_1993_buOZ a întrebat:

Intotdeauna mi-am dorit sa fiu blonda asa ca am nevoie de cateva pareri. De fel sunt satena inchis (nu m-am vopsit niciodata) dar as dori sa ma fac blonda. Tenul meu este mai inchis (nu foarte inchis,usor bronzat) si ochii caprui happy bineinteles,daca e cazul imi vopsesc si sprancenele (nu cu vopsea de par,evident laughing) ) Am observat multe vedete cu un ten mai inchis vopsite blond si le sta chiar foarte bine, ele avand un blond foarte deschis. Ce nunata de blond credeti ca as putea folosi? Mulumesc happy

4 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Blondul nu prinde cam niciodata de la prima vopsire, trebuie sa te revopsesti.
Eu nu iti recomand un blond deschis, sar vedea foarte urat dupa parerea mea. Cu un blond aramiu: https://encrypted-tbn1.gstatic.com/......ps?/images cred ca ti-ar sta cel mai bine.

| RxTx a răspuns:

Ori te faci blonda blonda adica aurie ca razele soarelui ori te lipsesti

| OoBunnyoO a răspuns:

Blondul de regula nu prinde la prima vopsire foarte bine pe satenul inchis. Si culoarea mea naturala tot saten inchis este si prima data cand m-am vopsit tot blond am ales. La mine s-a prins cam dupa a treia sau a patra vopsire. Daca vrei sa iti iasa din prima poti opta pentru decolorarea parului, insa nu te sfatuiesc din doua motive: iti distrugi parul si culoarea iti va cadea de pe par, in sensul ca te vei trezi cu un blond albicios dupa cateva saptamani. Asta evident daca nu optezi pentru un blond cenusiu care pe parul decolorat ar arata ok, insa un blond cald, de exemplu, nu va sta pe parul decolorat prea bine. Eu cand m-am vopsit primele dati am folosit blond-cenusiu deschis de la Garnier, insa numai blond cenusiu nu imi iesea, dar imi iesea un blond natural, insa nu foarte deschis. Sfatul meu ar fi sa nu incerci o nuanta foarte deschisa, cred ca ar arata nenatural, incearca un blond miere ori ceva in nuantele de blond natural de la Garnier. Poti folosi si de la alt brand, eu ma refer la Garnier pentru ca le stiu nuantele de blond si cred ca te-ar ajuta sa ai o idee despre blondul la care ma refer, fara sa fiu nevoita sa pun aici link-uri infernale pentru poze.
Sper ca te-am putut ajuta. Multa bafta!

| EaEmma a răspuns:

Buna!
Alege vopseaua de par cu cel mult doua tonuri mai deschisa sau mai inchisa decat nuanta ta naturala.
Toamna aceasta vor fi in trend nuantele : brunet inchis, aramiu si blond natural.Eu iti propun sa te vopsesti blond aramiu deschis.