| Telepatica a întrebat:

la vara vreau sa imi vopsesc parul mov, eu am parul destul de ars si am auzit ca daca il vopsesc se va despica si mai tare, stiti vreo metoda ceva natural prin care sa isi revina?!

Răspuns Câştigător
| Just0a0dream a răspuns:

Buna.
Pentru inceput trebuie sa tai putin din varfuri neaprat.Nu exista nici o solutie magica care sa le repare, nimic din comert nu va functiona pentru varfuri.Foloseste un sampon hidratant, pe baa de uleiuri, plus o masca de par pe care sa o aplici pe toata lungimea firului de par pana la varfuri si sa o lasi sa actioneze macar 5-10 minute.Inainte de fiecare spalare, tine peste noapte in par o masca din miere de albine si ulei de masline.Renunta de tot la placa, ondulator daca le folosesti, iar feonul doar cand e neaparata nevoie si atunci nu la temperatura maxima.Totusi,cand te vei vopsi, parul tau se va despica din nou.Mov,este totusi o schimbare. Daca ai parul inchis la culoare iti vor iesi mai mult reflexe...Pentru un mov mai intens ai nevoie de un oxidant mai puternic la vopsea si parul tau va avea mai mult de suferit.Mai bine incearca intai cu un nuantator, si gandeste-te daca nu te vei plictisi de aceasta culoare si daca chiar ti se potiveste.

2 răspunsuri:
| dianabaumli a răspuns:

O masca cu miere sau ulei de masline de 3-4 ori pe saptamana. Pana la vara parul tau ve deveni super-catifelat.

| Marryisdreaming a răspuns:

Uleiuri hidratante/schimba-ti samponul, am schimbat 5 sampoane ca sa nu mai am matreata. Sper ca am ajutat, funda?