| Tza_Aly_1997 a întrebat:

ma confrunt cu o problema in alegerea culorii vopselei.Eu sunt blonda si as dori sa ma vopsesc aramiu, dar imi este teama ca se decoloreaza iar in blond si eu nu vreau pentru ca mi se arde parul de la blond si de aceea vreau sa schimb culoarea. Ce spuneti sa ma fac aramiu sau sa incerc un castaniu sau saten inchis. Dau funda tongue

Răspuns Câştigător
| Leerix a răspuns:

Orice culoare te-ai vopsi peste blond, tot va avea tendinta de a se lua mult mai repede, pentru ca parul este decolorat. Ai putea incerca oricare dintre cele 3 variante, dar gandeste-te ca daca te vei face aramiu, daca parul tau natural e inchis, va trebui sa iti decolorezi radacinile ca sa te vopsesti aramiu, asa ca ar fi mult mai simplu sa intretii un castaniu sau saten inchis. Depinde si de culoarea tenului tau, tu stii ce culoare te avantajeaza cel mai bine.