| Allealle9092183 a întrebat:

O prietena mi-a zis ca a vazut o fata care avea burta infasurata in folie si alerga. Si prietena mea a intrebat-o de ce aleagra asa, iar ea i-a raspuns zicand ca ajuta la slabitul mai rapid. Ce parere aveti? E o metota de incercat sau nu?

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu am incercat dar din cate am citit, metoda acesta ar fi eficienta. Acea folie creste temperatura, faciliteaza transpiratia si eliminarea toxinelor din tesuturi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ajuta doar la eliminare mai rapida a apei din organism, nu are nicio treaba cu arsul grasimilor

| neutrino a răspuns:

Da, se poarta shaorma si apoi alegatul infasurat/a in folie!

| baf a răspuns:

Merita incercat..am mai auzit de baieti care faceau sala infasurandusi abdomenul in folielaughing de fapt burata ca erau in faza incipientalaughing

| SweetChildOAxls a răspuns:

Folia aceea avea rolul de a mari temperatura corpului in acea zona si sa o faca sa transpire. deci, de ce nu? big grin

| Borcanelul a răspuns:

Nu te ajuta cu nicic folia.Pe langa deshidratare poate chiar provoca iritatii ale pielii.

Totusi e folositoare pentru eliminarea toxinelor pentru ca te face sa transpiri mai mult.

| LegendaryXxX a răspuns:

Si eu folosesc acea folie in timp ce fac sport si crede-ma ca dupa vreo 4 zile am cu 7 cm mai putin pe solduri, dar pe langa folie am facut si sauna si a ajutat mult

| Middelkate_Emma_1997 a răspuns:

Pai daca iti pui folia si alergi, transpiri foarte repede in acel loc (eu am vazut fete care isi puneau la picioare) :3