| iStarry a întrebat:

Buna ^.^
Stie cineva daca uleiul de cocos este bun pentru indreptarea parului?(mai ales pentru a rezista drept cat mai mult timp).Si daca da, cum ar trebui sa-l folosesc ca sa isi faca efectul?

Răspuns Câştigător
| Λησηумσцѕ a răspuns:

Da este bun si mai ales in combinatie cu lamaie.
Iti trebuie un pahar de ulei de cocos (pe care il poti cumpara de la o farmacie naturista), in care adaugi cateva picaturi de lamaie. Pune amestecul la frigider pana cand formeaza o crusta. Aplica-l apoi pe par, acopera-ti parul cu un prosop si spala-te abia dupa doua ore. Foloseste si un balsam. Repeta tratamentul o data pe saptamana pentru rezultate maxime.
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu. E bune pentru hidratare, nu indreptare.

| casandra12345 a răspuns:

Uleiul de cocos e bun pentru par in sensul ca-l ajuta sa creasca, dispare matreata, etc. Daca vrei sa-l folosesti in acest scop, te masezi cu el pe par, il lasi vreo 20 min, apoi te speli normal cu sampon