| denisacri100 a întrebat:

Buna
Stie cineva metode pentru curatarea limbii?

Răspuns Câştigător
| Lola05 a răspuns:

Oil-pulling (caută informații pe internet) - o metodă simplă prin care îți cureți foarte eficient nu doar limba, ci întreaga cavitate bucală. Pe lângă curățare, mai ai și alte beneficii care vin ca bonus. Trebuie doar să ai răbdare să o practici zilnic pentru o perioadă mai lungă, măcar 1-2 luni.

| denisacri100 explică (pentru Lola05):

Multumesc Lola05!

| Lola05 a răspuns (pentru denisacri100):

N-ai pentru ce! happy Dacă ai întrebări de orice fel te ajut cu plăcere. Folosesc metoda asta și sunt foarte mulțumită de ea!

13 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Dupa ce te speli pe dinti dai cu periuta si pe limba (nu cu perii ci cu cealalta parte). Periutele moderne au niste striatii speciale pentru curatarea limbii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

A cărei limbi? Limbii române?

| denisacri100 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu cred ca locul tau este aici.nu vrei sa dai un raspuns bun, nu mai comenta.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru denisacri100):

E gata, te ai si supăratlaughing bravo tu.

| denisacri100 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar pentru ce sa ma supar? doar ca e enervant cand astepti un raspuns bun si primesti ceva la misto.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru denisacri100):

Te rog iartă mă vrei?

| Lorde92 a răspuns:

Exista periute care au pe spatele lor niste peri speciali pentru curatarea limbii.

| MLyon a răspuns:

Sunt periute de dinti care au pe partea opusa niste ''denivelari'', poti cauta o periuta ca aceea.

| denisacri100 explică:

Stiu acele periute cu striatii..doar ca am auzit si despre niste solutii sau cum ca lamaia ar ajuta.

| Chivu_Redana_1994 a răspuns:

Periuta de dinti happy

| Sory14 a răspuns:

Nu cred ca exista o astfel de metoda de curatare a limbii