| Nnicolee a întrebat:

Sunt bruneta si as vrea sa imi schimb culoarea sa ma fac un ciocolatiu. stiu ca este cam greu. dar am citit despre Blond TIme nr 2. ce parere aveti? imi va deschide culoarea parului. zice ca deschide pana la 4 nuante

2 răspunsuri:
| Barbaraaa a răspuns:

Buna! si eu am incercat tehnica asta, am saten inchis si am vrut ceva mai deschis. A iesit ceva groaznic. Nu te sfatuiesc

| frostxtq a răspuns:

Doar prin decolorare se poate sau folosirea ceaiului de musetel pentru a deschide putin nuanta, insa ultima varianta dureaza destul de mult iar decolorarea iti afecteaza groaznic parul.
Poti incerca sa te vopsesti cu nuanta dorita si sa repeti procesul odata la doua luni in timp te vei apropia de ciocolatiu si nu iti va fi parul atat de deteriorat ca si cand l-ai decolora.

Eu am incercat o vopsea pentru a scoate vopseaua din par, tocmai ca sa ma revopsesc ciocolatiu si a functionat, insa este utila doar daca ai deja parul vopsit. Daca este natural, nevopsit atunci nu va merge.

Daca esti vopsita si doresti sa scoti negrul din par, poti comanda de aici:

http://www.colourb4.ro/