| AlexandraElena12 a întrebat:

Sunt fata am 14 ani si ma epilez pe picioare cu aparat electric cam la 1 saptamana. Vreau sa ma epilez si pe maini, dar nu vreau sa ma epilez tot asa des. Daca ma epilez cu ceara pe maini o sa imi creasca mai rar si mai greu(aproximativ la cat?)?
urgent va rog dau funda!
-Vreau sa-mi raspundeti doar daca stiti destul de sigur sau din propria voastra experienta.

7 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Nu te epila cu aparatul pe maini! Nu te epila in general cu aparatul, foloseste ceara. In 5 minute termini povestea, durerea e suportabila, firul devine tot mai subtire in timp. Cam o data pe luna trebuie sa te faci ce ceara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti voi vorbi din experienta.Folosesc ambele metode,ceara o data pe luna, iar aparatul electric pentru retusuri. Ceara imi place mai mult, folosirea ei pe termen indelungat a facut ca epilatul sa fie mult mai simplu, firele s-au subtiat si rarit, dar repet:se vede in timp.

| CLCQ a răspuns:

Mai rar dar nu se poate spune decat cu aproximatie intervalul. Ti-as recomanda o epilare cu IPL, este sigura si nedureroasa.

| BeatrizBetty a răspuns:

Daca te epilezi cu ceara o sa.ti creasca mai rar parul pe maini. Cam dupa o luna sau chiar mai mult o sa fie parul gata de o noua epilare cu ceara

| Juliutzza a răspuns:

M-am facut cu ceara, nu m-a durut mai deloc ( aici iti autoinduci tu starea ) Da, creste mai rar. Mie a inceput sa imi dea din nou dupa 2 saptamani, dar in general cu ceara te epilezi la 1 luna. Eu nu stiu cum reusesti sa suporti aparatul... doare mult mai tare decat ceara.

| Juliutzza a răspuns (pentru Juliutzza):

Mie* scuze :s

| AlexandraElena12 explică (pentru Juliutzza):

Crede-ma ca nu il suport.Dar de prima data cand m-am luat, m-am luat cu aparatul si asa m-am obisnuit.