| anonim_4396 a întrebat:

Buna tp! Ma numesc Elena si am 14 ani. Am o problema la o spranceana. E ca un fel de mostenire de familie. Sta foarte ridicat, zburlita si in toate directiile (nu stiu cum sa explic). Am incercat sa o indrept cu gel de par. Trebuia sa pun pe spranceana o cantitate mare de gel si sa tin apasat pe ea cam 5-10min (doar asa statea), dar se vedea oribil acel gel lucios si albicios; nu avea nici un rost. Ce sfaturi imi dati? Ce sa fac? Se ved chiar oribil (pana acum am suportat, dar acum gata...). Toti oamenii se uita ciudat la mine si imi strica tot aspectul fizic. Ce alte geluri sau produse as putea folosi si de unde le-as putea cumpara? Multumesc anticipat. P.S. Nici nu ma gandesc sa imi smulg spranceana, sa folosesc creionul sau sa imi tatuez sprancenele.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea este indicat sa te dai cu gel. Insa poti incerca cu putin fixativ. Poti da un puf pe degete apoi pana sa se usuce aranjeaza-ti spranceana. Si poti repeta miscarea pana cand vezi ca sta. Orice fixativ ar trebui sa mearga. Insa poti incerca fixativele de la Taft sau Syoss. Le poti folosi si pe par. Sfatul meu ar fi sa incerci ceva cu putere de fixare medie, ca sa nu incarce aspectul (deci nivelul trei). Le poti gasi in orice supermarket, Auchan, Cora, Billa sau de pe internet: http://www.1001cosmetice.ro/produs/taft-spray-fixativ.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Incearca sa mergi la un salon.

| OoBunnyoO a răspuns:

Poti merge la salon.
Nu stiu cati ani ai, insa daca esti mai maricica, gen 17, 18 ani poti incerca sa ii dai o anumita forma taiand firele care nu stau si conturand-o cu creionul. Evident va trebui sa faci asta la ambele sprancene.
Daca esti mai mica de atat, atunci iti sugerez sa mai astepti putin.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Am 14 ani.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci cel mai indicat ar fi sa mergi o data la salon, vezi cum ti le "repara" doamna de acolo si poti face si tu in continuare la fel.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Multumesc mult! Daca poti sa imi recomanzi un gel de par (sa u se vada ca o cojita alba) cu care sa mai incerc sa o fac sa stea (o sa fie pentru ultima oara), iti dau funda. P.S. Daca poti te rog sa precizezi si unde pot gasi produsul respectiv.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea este indicat sa te dai cu gel. Insa poti incerca cu putin fixativ. Poti da un puf pe degete apoi pana sa se usuce aranjeaza-ti spranceana. Si poti repeta miscarea pana cand vezi ca sta. Orice fixativ ar trebui sa mearga. Insa poti incerca fixativele de la Taft sau Syoss. Le poti folosi si pe par. Sfatul meu ar fi sa incerci ceva cu putere de fixare medie, ca sa nu incarce aspectul (deci nivelul trei). Le poti gasi in orice supermarket, Auchan, Cora, Billa sau de pe internet: http://www.1001cosmetice.ro/produs/taft-spray-fixativ.

| Alinda25 a răspuns:

Buna, ar trebui sa te duci la un salon pentru a repara problema, nu cred ca e o mostenire de familie, pentru ca la toate fetele o spranceana este putin mai "obraznica" decat cealalta. happy Acolo sigur iti va repara problema. In caz ca nu te poti duce, taie-le cu o forfecuta. te pup