| Alexandra_Cristina_1995 a întrebat:

Buna TPU :3 Am o intrebare :c
Cum pot face PNG / JPG in PhotoScape?
Sau daca nu merge... imi puteti da un site unde pot sa fac?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

PNG, JPG e extensia unui fișier de tip imagine. Când salvezi, dai „save as", alegi tu numele și de la „save as type" selectezi din lista respectivă extensia de care ai nevoie. Uite aici de ce zic: http://www.ammara.com/access_image_faq/images/file_save_dialog.gif
vezi că trebuie neapărat să dai SAVE AS și nu SAVE pentru că dacă dai save îți va salva implicit în folderul stabilit de program și cu extensia stabilită de el. Sper că te-am lămurit.

1 răspuns: