| Mary3368 a întrebat:

Buna,TPU! Am o mica problema. De la varsta de 13 ani au inceput sa-mi apara vergeturi pe gambe,coapse, sani. E oribil! Am observat ca cele de pe sani s-au mai dus.Problema e : ce sa fac cu cele de pe gambe ca ma deranjeaza foarte tare? Voi ce remedii folositi?

2 răspunsuri:
| Dennisz a răspuns:

Vergeturile sunt niste probleme groaznice ale adolescentilor din ziua de azi.
Grasimea, exercitii fizice care deformeaza, sarcina, etc.
Nu sunt medic, dar ai aici un link care te va ajuta intr-o mare masura sa scapi de ele.
--> http://www.stilfeminin.ro/......eturi.html

| sosostore a răspuns:

Ai crescut prea rapid, incearca sa te dai cu creme si sa faci sport, se intinde pielea mai repede, la fel am patit si eu