| Deduu9 a întrebat:

Am o problema grava. Nu am sani deloc! Iar majoritatea hainelor sunt cu decolteu, eu port sutien, 34 chiar daca nu am ce pune in el.i-am pacalit pe toti ca am sani si imi zic ca sunt buna, dar nu stiu cat de plata sunt. acum mama nu imi mai da bani de alte haine ca am destule, dar mi-e jena sa port cu decolteu daca nu am ce arata. iar saptamana viitoare ma duc la plaja. mi-am luat costumul de baie cu o prietena si mi-a fost jena sa si probez sutienul ca va vedea ca nu am nimic. asa ca l-am luat 38. sutienul e de marime cu sutienul pe care il port, dar cum sa ma duc la plaja stiind ca nu am forme? mai ales ca sunt si inalta si slaba. Va rog sa ma ajutati, sa imi dati niste exercitii pe care le pot face acasa si niste retete. macar putin sa imi creasca pana saptamana viitoare. P.S. Mama nu stie problema mea si nu vreau sa afle. Nu ma luati la misto! Mentionez ca am 14 ani, 1.70 si 40 de kg!

Răspuns Câştigător
| Blondilici a răspuns:

Esti mica, sanii ti se vor dezvolta normal dar nu poti grabi procesul! Nu cred ca sunt exercitii pentru marire, altfel nu si-ar mai face nimeni implanturi! Nu te simti complexata, in primul rand esti si foarte slaba pentru inaltimea ta ar trebui sa ai pe putin 50 de kilograme. Ia si te ingrasa, iti vor creste si sanii in felul acesta!

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

La 14 ani esti o fetita! Femeile au sani (adica alea care au terminat studiile, au un job isi intretin familia, eventual o casnicie etc), nu fetitele! Ai rabdare ca o sa iti creasca si tie! Esti la pubertate, abia acum incepe sa ti se dezvolte corpul, sa ti se transforme din corp de copil in corp de femeie.
Majoritatea hainele nu sunt cu decolteu, asa sunt hainele pe care ti le alegi tu! Nu inteleg sincer de ce simti nevoia sa te afisezi asa, esti mai mult decat o bucata de carne! Eu 23 de ani si nu stiu daca am mai mult de un top decoltat in garderoba pentru ca sincer prefer ca barbatii cu care vorbesc sa ma priveasca in ochi nu in bluza.
Daca le arati tuturor ce ai crezi ca te mai vrea vreun baiat doar pentru el?
Trebuie sa ai putin mai mult respect de sine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Voiam sa iti zic chestii de genul ca sunt o groaza de barbati carora le plac femeile cu sani mici, bla bla bla, dar cand ai trantito pe aia cu am 14 ani... e clar esti un caz pierdut, ce dracu ai nevoie de sani la 14 ani si de ce vrei sa se uite toti obsedatii la tine si sa iti zica ca esti buna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai domnisoara linistita. La 14 ani nu ai cum sa fii ca cele de 18 ani.Vor creste pe parcurs. Nu, nu sunt exercitii pentru marirea sanilor, astfel incat intr-o saptamana sa le faci ca Pamela Anderson.

| Neinteresantul a răspuns:

Si daca ai postat asta pe TPU, ce rezolvi? Normal ca vor face misto de tine din moment ce le spui ca ai pieptul ca ecranul de monitor. plat.

Daca n-ai nici cur, esti fetita snur. fara tate fara cur laughing

Acum serios si fara gluma. o sa-ti creasca si tie un pic, pana la 16 17 ani

| Saibot95 a răspuns (pentru Neinteresantul):

Nooo,a fost buna asta... Fetita snurlaughinglaughing

| dianainsta01 a răspuns:

Majoritatea modelelor,( in afara de cele ce prezinta lenjerie intima sau cele vs) nu au sani, deloc. o fata cu sani mici, slaba si inalta este mult mai sexy decat una careia ii ajung sanii pana la buric fara sutien si are fundul lasat:))), sincer. si scum haide si tu, ai 14 ani, altceva nu te mai intereaza altceva decat marimea sanilor tai? daca totusi, ca sa zici ca ti-am fost de ajutor, poti lua niste suplimente iar in cateva luni pot creste si cativa centimetri, trebuie luate la ore fixe.
http://www.pcfarm.ro/subcateg/167/Marirea-sanilor#_=_

| Neinteresantul a răspuns (pentru dianainsta01):

Poate doar fetele fara sani le considera sexy pe celelalte fete fara sani. O femeie daca n-are tate, e aproape barbat. Un fel de conchita wurst fara barba. Mai sunt si barbati care iubesc femeile plate, dar le iubesc pentru ca inca n-au dat peste femei cu tate perfecte. Alea cu tatele pana la buric (bidoane de 5 litri, ugere, etc) sunt scarboase. Cele mai frumoase tate sunt undeva intre 86 - 100 ca marime.

| Mexx99 a răspuns:

Jalnic! Atât am de spus.

| Saibot95 a răspuns:

Cred ca la 14 ani ar trebui sa te preocupe cartea si nu cum arati...Nu zic sa nu ai grija de "imaginea ta" dar ai grija sa nu decazi in extrema "bot de ratusca"(fetele acelea care stau toata ziua cu telefonul in mana)

| lau23 a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa fie o rusine cine te place te place si fara "forme" si in plus ar trebui sa vorbesti cu mama ta deoarece sunteti de sex feminin amandoua si ar trebui sa va intelegeti