| Didi345 a întrebat:

am si eu nevoie de cateva sfaturi. Acum o luna mi-am decolorat parul si este foarte ars de la decolorare. M-am vopsit de 2 ori dar nu se mai prinde. Parul meu acum este blond dar a ramas cu pete de brunet.

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu mai ai ce sa ii faci, decat sa astepti sa il tunzi. Parul nu se mai regenereaza pentru ca in momentul in care paraseste radacina scalpului este mort, deci nu absoarbe nutrienti. Da poti folosi anumite masti pe zonele arse, dar nu te vor ajuta foarte mult.

Pe viitor, daca te decolorezi, incearca sa stai mai putin cu produsul pe par.

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Foloseste un sampon regenerativ si o masca de par (personal nu iti recomand balsamul) eu folosesc masca de par de la kallos
asteapta vreo luna doua pana sa te vopsesti iar.

| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Eu zic sa nu te mai decolerezi, pentru ca nu faci altceva decat sa iti strici parul.Incearca se revii cumva la culoarea ta naturala,si pe langa asta cauta niste tratamente prin farmacii, ceva sampon, ceva spray. Daca ai parul lung ai putea sa te tunzi mai scurt*apoi cand va creste va fi sanatos*, iar daca il ai scurt, ai putea sa iti tunzi macar varfurile.Altceva,ai putea incerca tratementele cu ulei de masline, ou, si ulei de ricin*asta e cel pe care eu il stiu*, dar mai gasesti si altele pe net. Oricum, bafta.