| pisikmik a întrebat:

am si eu o problema. tenul meu este, pot sa zic foarte prost... daca vreau sa ma dau cu fond de ten sau pudra mi se fac un fel de cosite mai ales in zona nasului...ce sa fac? Inainte ma dadeam cu crema pana sa ma dau cu fond de ten si nu mai aveam problema asta, dar acum nici asa nu mai pot sa ma dau sad ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Trebuie sa folosesti un scrub si apoi o crema hidratanta si dupa aceea te poti da cu fond de ten.

| mariusmac85 a răspuns:

Hristos a Inviat! Buna seara du-te la doctor sa nu ai vreo boala de piele,psoriasis,care daca nu o tratezi la timp poti da in cancer de piele,solutii ar fi multe un sapun numit sebamed, un unguent transparent numit Izotrexim
Dar mai bine du-te la dermatolog ca va sti el ce ai, du-te si fa-ti control
Daca esti credincioasa si crezi in Dumnezeu Tatal nostru Ceresc
Da-ti cu agheazma pe fata sau ulei sfintit de la Sfantul Maslu si roaga-te la Dumnezeu, la Maica Domnului, Parintele Arsenie Boca care e la mine la poza sau alti Sfinti, roaga-te din suflet si te va ajuta Dumnezeu (y)
Doamne Ajuta! Amin!
Sper ca am putut sa te ajut
O seara placuta
Marius

| muffinXXL a răspuns:

Si la mine se face la fel. Motiv pentru care nu folosesc fond de ten. Dă-te cu scrub in fiecare zi ca sa se exfolieze celulele moarte. Folosește masti, creme, functioneaza.