| darielle a întrebat:

TPU! As vrea sa achizitionez un nou fond de ten, dar unul pentru ten foarte foarte palid. Pana acum niciunul nu mi s-a potrivit, dar am gasit pe aoro pe cel de la Revlon Colorstay (pentru ten uscat, normal) nuanta Ivory. Ce parere aveti despre el? Este destul de deschis? Sunt in cautarea si unui concealer deschis.
Astept pareri! Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Ai putea sa incerci fondul de ten de la rimmel london lasting finish sau fondul de ten de la vichy normaderm teint nuanta 15

| Blackrose4 a răspuns:

Bună! :).
Încearcă acest fond de ten de la MakeUp Forever: http://www.magazinuldemakeup.ro/......-for-ever. Au nuanțe destul de deschise. Este destul de scump dar merită investiția.
În legătură cu fondul de ten de la Revlon (de pe site-ul aoro.ro) nu pare destul de deschisă nuanța dacă spui că ai tenul foarte, foarte palid. S-ar putea să fie puțin cam închis. Cea mai potrivită nuanța pentru tenul tău este porțelan sau light porțelan. Caută fonduri de ten care au această nuanță.

P.S: Mai nou, pe site-ul celor de la The Body Shop găseşti aceste picături care deschid nuanța fondului de ten: http://www.thebodyshop.ro/......ening.htm.

| IrinaMihaela15 a răspuns:

Ai putea sa incerci acest fond de ten: https://www.sephora.ro/......59010.html

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Eu am Tenue De Perfection de la Guerlain, beige claire. Acum depinde tine cat vrei sa investesti. Eu imi cumpar cosmeticele de pe strawberrynet, mai sunt promotii care te pot interesa.