| MariaAna1996JqYv a întrebat:

Astazi mi-am dat o gaura in ureche in felul urmator: mi-am cumparat un ac medicinal de la farmacie,am dat cu bricheta pe el,mi-am pus un mar sub ureche, mi-am pus ghiata pana mi*a amortit urechea si mi-am dat gaura. Dupa ce am scos acum am scurs cu pipeta cateva picaturi de spirt pe gaura facuta si mi-am bagat cercelul. Dar intrebarea mea este urmatoarea: 1. Am procedat bine?
2. Nu sunt sigura daca cercelul este din argint si mi-e frica sa nu ma infectez. Chestia este ca am tinut cercelul inainte cu o zi sa dau gaura in spirt, si cand l-am luat de acolo nu era coclit. Asta inseamna ca e argint?

7 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Nu inteleg de ce te-ai complicat atat cand puteai pur si simplu sa te duci sa iti dai gauri in urechi la un profesionist ca nu costa mult. Eu zic ca ai procedat bine iar in ceea ce priveste cercei... uitate pe ei atent daca au gravat un cod pe tortita... daca au sunt din argint daca nu au e tinichea/metal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabrielaIoana):

A gresit cu marul, trebuia pus in gura.big grin

| GabrielaIoana a răspuns (pentru anonim_4396):

:d

| wolder a răspuns:

Ai procedat corect

argintul nu e bun
mergi si cumpara din otel inoxidabil

| Alicezzz a răspuns:

Da ai procedat bine, desi era mult mai bine sa mergi la un salon sa iti dai gaura. Vezi pe cercel daca are gravat 925 este argit, daca nu are este gablont, tinichea.

| Osyyy a răspuns:

E totusi periculos, ai grija sa nu faci infectie.

| anonimintotdeauna a răspuns:

1cred ca da. Daca ai deszinfectat totul e in regula.
2cred ca e de argint. fundita?