| Irina592 a întrebat:

Buna,TPU! Ce pot sa fac sa am un par mai stralucitor si sanatos? Parul meu e foarte uscat, cade des si am multa matreata.Am incercat samponul Head and Shoulders cu menta contra matretii si acum am chiar mai multa matreata ca inainte.Mentionez ca nu folosesc placa de par,fixativ sau uscator, decat foarte rar.Am incercat si tratamente naturiste facute in casa, dar nu functioneaza nimic.
Ce as putea sa fac? Dati-mi niste sfaturi care ar putea sa ma ajute.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Riga a răspuns:

Buna!
Este bine sa nu te speli zilnic pe cap, ci o data la 3-4 zile.
Nu iti spala parul cu apa fierbine.
Foloseste ulei de cocos inainte de dus si asteapta cam 30 minute. Este destul de gras si trebuie spalat f bine parul.
De evitat cat mai mult placa etc.
Tunde-te periodic, astfel incat sa nu ai firele despicate.
Evita sa iti prinzi parul in coc sau sa il impletesti.
++++ pentru un par sanatos este nevoie si de o alimentatie sanatoasa. Consuma lichide si mananca legume si fructe.
Nu vor aparea schimbari peste noapte, dar cu timpul parul tau va arata mai bine! happy

3 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Uleiul de argan e foarte bun.

| kiri11 a răspuns:

Uleiul de argan nu pot spune ca este bun pentru toate tipurile de par, eu l-am folosit dar fara efecte prea mari. Acum foloses uleiul si samponun senso duo si sunt foarte multumita de acestea. Folosesc produsele de aproximativ 3 luni, poate peste si nu ma gandesc sa schimb asta.

| persqective a răspuns:

Samponul pe baza de urzica e foarte bun impotriva matretii, iar pentru par uscat, o tunsoare la varfuri si o masca buna de par (ex. Wella professional ENRICH) fac minuni! happy