| SüßesHäschen a întrebat:

Buna Tpu...cum pot sa scap de tot ce am pe fata.
De exemplu: Cosuri,cicatrici, pistrui.
Si ce sa fac ca sa imi albesc tenul adica sa am culoarea pielei de la fata mai alba.
Funda.
Fara jigniri.

7 răspunsuri:
| 23DiaDia a răspuns:

Masca cu argila, efect garantathappy la farmacie gasesti un pliculet la 1, 50 leihappy
in caz in care vrei ceva mult mai naturist foloseste masca cu albus de ou, o lingurita de miere, 2 lingurite de ulei de masline si zat de cafeahappytine-o pe fata pana se intareste apoi clateste binehappyfoloseste-o odata la 2-3 zile, e geniala, curata complet pielea dupa mai multe utilizari si ii da luminozitatehappy sper ca te-am putut ajutahappy

| LoriLoL a răspuns (pentru 23DiaDia):

In cazul tenurilor grase uleiul de masline este mai putin recomandat, iar acel amestec de ulei cu zat de cafea se foloseste mai degraba ca gomaj, masand usor pielea pentru a se curata, nicidecum nu se intareste pe fata. daca totusi iti place sa folosesti des ulei de masline, aplica putin seara pe fata in loc de crema.este f hidratant mai ales pentru tenul uscat.(sau la demachiere)

| Laura927 a răspuns:

Fara jigniri!
Se numeste ciocolata si se mănâncă atunci cand avem senzatia ca tenul nostru este dezastruos!
Eu cred ca esti frumoasa, este doar perioada de pubertate care crează probleme!
Plus ca te uiti la prea multe Photoshop -uri si ai impresia ca arati rău aceea ce este GREȘIT!

Oricum daca vrei o îmbunătățire a calitatii tenului incearca exfoliantul asta!

| LoriLoL a răspuns:

In primul rand trebuie sa accepti felul tau de a arata (excludem semnele acneei, care trebuie rezolvate), culoarea pielii, pistruii sunt cateva elemente importante pentru fizionomia ta si in acelasi timp dragute cu siguranta, doar ca tu inca nu le observi. apoi de cosuri poti scapa facand tratamente cosmetice periodic.(ps.nu folosi zeama de lamaie decat ff putin pentru ca e puternica si usuca pielea, nicidecukm nu face sa dispara cosurile.iar celelalte masti naturale amintite mai sus au un efect bun dar de moment)faza cu uleiul de masline nu ti-o recomand avand in vedere ca ai tenul gras/

| Trebla a răspuns:

Da-ti cu lamaie pe fata.Serios, ii foarte buna.

| RoxanaStan00 a răspuns:

Pentru cicatrici eu iti recomand un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. La mine a functionat happy