| Anilesse a întrebat:

Dacă mănânci absolut orice (dar nu in exces) pana la ora 6-7 si faci mult sport, te ingraşi?

Răspuns Câştigător
| NH4OH a răspuns:

Aici depinde clar de organism. După cum sună, nu ar trebui să te îngrași. Vezi ce ți se întâmplă, dar sper că nu vrei să mănânci dimineața de la Mc, la prânz de KFC iar seara te duci la alergat pentru că în primul rând nu e sănătos pentru organism. Să fii sănătos înseamnă să ai energie și un corp frumos, iar asta se rezolvă printr-o alimentație corespunzătoare : fructe, legume, lipsa grăsimii și a prăjelilor + multă apă.
Este la alegerea ta cine vrei să fii. happy
Multă baftă!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca mananci lucruri bogate in grasimi si zahar mereu da, te ingrasi. Daca sa zic ai un mic `cheat` zilnic gen mananci 2 tablete de ciocolata (nu neagra) dar faci mult sport, e ok. Si asta cu ora 6-7 e relativa. Ideea e sa mananci cu 3 ore inainte sa te culci.

| Mayhem666 a răspuns:

Este posibil, depinde si ce mananci, daca mananci multe chestii care contin calorii in exces, si faci sport care nu arde acele calorii, poti sa te ingrasi.

| KNST a răspuns:

Te vei ingrasa numai daca ai vreo dereglare a metabolismului.