| ruxycat a întrebat:

Buna TPU? De unde mi-as putea achizitiona nise pensonane pentru machiaj de calitate...preferabi la un pret rezonabil (nu vreau mai mult de 6) si as vrea sa-mi mai spuneti niste marci de concealer bun va rog! Dau funita!

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Găseşti pensule pe eyeslipsface.com.ro, cele din gama studio, pe makeup-shop.ro de la eco tools şi real techniques, iar ca şi concealer recomand la un preț mai rezonabil rimmel london wake me up şi flormar full coverage iar mai scumpicel e cel de la MAC, pro longwear. Ca să îți faci o părere despre produse, citeşte şi pe bloguri părerile altor fete. Să ştii că pensulele eco tools au un raport foarte bun calitate-preț.
Nu ştiu dacă îți trebuie chiar 6 pensule, dar eu consider că sunt esențiale:
-pensula plată pentru fard
-pensula de blending
-pensula pentru pudră(o poți folosi şi pentru blush)
-pensulă pentru pliul pleoapei
-pensulă nu atât de deasă precum cea pentru pudră, pensulă pentru bronzer/contur
Aa, concealerul de la rimmel îl găseşti pe 1001cosmetice.ro la un preț mai rezonabil față de cum e în alte magazine. Sper că te-am ajutat! kiss

2 răspunsuri:
| capricc a răspuns:

Elf, categoric. cat despre conceal loreal lumi magique

| anutza00dragutza a răspuns:

Pai gaesti pensule bune pe saitul celor de la ELF (gama studio)..sunt foarte bune si accesibile la pret.