| IngerasulMicutz a întrebat:

deci, (dau funda) as vrea sa imi pun piercing in buza si am vazut ca la salon ti-l face foarte repede si nu pare chiar dureros...Dar vreau sa stiu daca m-ar deranja acel piercing cand mananc sau vorbesc si daca imi puteti spune dezavantajele acestuia si ce ar trebuii sa fac dupa ce mi l-au pus aia la salon=]] puppy dog eyes
App (cine si-a facut piercing) sunteti multumiti de el?
Nu vreau raspunsuri gen Mai bine fara / cu ce te ajuta...

Răspuns Câştigător
| sadcat15 a răspuns:

Buna! Daca vrei sa-ti pui "inel" te va incurca sa mananci, sa te speli pe dinti ( doare), si sa saruti pe cineva; daca ti-l pune aiurea nu vei putea sa inchizi gura sau in cel mai rau caz sa iti curga saliva ( dar asta e in cazuri extrem de ghinioniste). Un pierce "tinta " te poate irita la gingie ca mai apoi sa ai probleme de sanatate destul de grave in cavitatea bucala plus ca vei avea problemele enumerate mai sus( nu e valabila problema cu inchisul gurii dar cea cu salivaitia e destul de posibila). Imi pare bine ca te-am ajutat.