| AlexandraAlexuta a întrebat:

Deci, vreau sa stiu ceva in legătură cu vopsirea parului. Am părul inchis la culoare, si voiam sa il vopsesc pe durata vacanței cu o vopsea semipermanenta. Vreau sa îmi fac doar vârfurile cu un roz, mov sau blond, dar nu stiu daca o sa se vada. Credeti ca vopseaua se va lipi de par fara decolorare? Îmi puteti recomanda un brand bun de vopsea semipermanenta care nu curge si isi mentine culoare nu foarte mult?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, de pe Aoro. Este un site de unde iti poti comanda ce culoare iti place tie. Este permanenta dar crede-ma toate culorile albastru, mov, roz... toate se duc dupa vreo 4-5 spalari indiferent de vopsea:) nu stiu de ce:)
Varianta mea este urmatoarea nu iti mai strica varfuletele cu nuantele astea, sunt prea multe tipe colorate, toate vor curcubeu in cap:)
Fii diferita, esti sexy cand esti diferita;)

Aceasta este vopseaua pe care ti-o recomand eu: http://www.aoro.ro/......loare-par/

si oxidantul acesta:

http://www.aoro.ro/loreal-professionnel/oxydant-creme-lotiune-activa/

Ai vazut ca atunci cand cumperi vopsea din magazin in cutie se afla tubul de vopsea si acel lichid care se numeste oxidant cu care trebuie sa amesteci vopseaua.
Bine, poate... este prea complicat:) daca ai nevoie de ajutor mai bine imi scrii:)
Sunt mai multe tipuri de oxydant de 9% volum, 12 care arde parul si cel de 6% care este cal mai folosit. Nu iti scriam daca nu eram sigura de acest produs adica de al doilea am comandat al doilea produs si este cel mai bun iar cat despre vopsea am senzatia ca aceasta este vopseaua pe care o cauti tu cu o multime de nuante "crazy" de unde poti alege.
Daca ti-se pare mult prea complicat:) poti merge la farmacie si cumpara o sticluta de :
Fucsina – nuante de roz;
Violet de Gentiana – nuante de mov;
Albastru de Metilen – pentru nuante de albastru/verde;
Singura modalitate este sa mergi la coafor pentru a nu te decolora. Hairstyle-isti stiu sa combine culorile fara a te decolora si poate iese cum vrei tu:) depinde de culoarea ta de par. Dar ca sa se prinda si sa se vada frumos mai ales in poze trebuie s aiti decolorezi varfurile:D