| Oriolg a întrebat:

Dupa doua decolorari parul meu a avut de suferit si nu mai arata sanatos. De 3 ori pe saptamana imi aplic uleiuri si masti naturale(dupa care simt o schimbare destul de mare). Intrebarea mea este daca le aplic asa de des ar putea sa aiba efecte secundare precum caderea parului?(toate ingredientele pe care le folosesc in masti sunt 100% naturale) Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu cat folosesti mai multe vopsele si masti, cu atat vei arata mai batrana peste 10-20 ani si mai incolo.
Drept confirmare este si rezultatul vopsirii parului, de acum.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu. Singurele efecte secundare ar fi ca parul s-ar putea sa ti se ingrase mai des, ceea ce inseamna ca va trebui sa il speli mai des si cu cat il vei spala mai des, cu atat el devine mai uscat si vei fi nevoita sa aplici si mai multe produse. S-ar putea sa incepi un cerc vicios, care nu este neaparat nesanatos, dar este obositor si iti va ocupa timpul.

Sfatul meu ar fi sa incerci sa il tunzi si apoi sa eviti sa il mai decolorezi sau sa il decolorezi prea des.

| alexboss2020 a răspuns:

Da

| Ndbn a răspuns:

Depinde ce uleiuri folosești. Ai încercat uleiul de cocos? Ăla nu dăunează cu nimic și are efecte miraculoase. happy