Întrebare recomandată | fsdfsgdhd a întrebat:

TPU.
Eu am tenul gras si am avut mari probleme cu acneea. In fine, intr-un final am reusit sa scap de ea, dar am rămas cu urme pe fata. Îmi puteti spune ce ati folosit voi, respectiv cum ati reusit voi sa scapati de urmele dupa acnee? big grin

19 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Cea mai buna e crema de galbenele. O gasesti la naturiste.

| frostxtq a răspuns:

Buna,
Eu personal nu am incredere in creme de niciun fel. Toate firmele promit rezultate imediate si eficiente doar ca sa-si vanda produsele.

Pentru astfel de pete, pistrui sau pete de la soare remediul pe care ti-l recomand din toata inima este unul naturist, si anume:

Amesteca sucul de la o jumatate de lamaie cu sucul de la un castravete. Foloseste dischete demachiante pentru a tampona zonele afectate. Lasa sa actioneze cam 10-15 minute, pe urma clatesti fata cu apa calda. Foloseste acest remediu de doua ori pe zi pana cand observi rezultatele. Crede-ma, este cel mai eficient tratament pentru astfel de probleme. Sucul de lamaie contine acizi puternici pentru decolorare. Poate fi folosit si de persoanele cu parul blond pentru a deschide nuanta culorii. De asemenea poti sa folosesti in loc de lamaie, ceapa. Are acelasi efect, doar ca mirosul este mai puternic. La fel ca si lamaia, contine acizi pentru decolorare. Eu reteta asta am urmat-o si a avut efecte cam in doua saptamani. Iti las un site ca sa vezi si alte moduri de a folosi lamaia.

http://www.divahair.ro/......si_cosuri!

Sper ca ti-am fost de ajutor. :)

| Totenn a răspuns:

Hei. sa nu folosesti creme etc. iti recomand apa, daca bei 2l-2.5 litri de apa pe zi o sa vezi schimbare garantat ^_^

| Denyisssa a răspuns:

Eu nu le am dar iti recomand crema de zi si de fata de la AVON si multe masti hidratante si din cand in cand(doar la ocazii, de loc des)sa aplici fond de ten deoarece el iti dauneaza, si in caz in care il aplici, foloseste un produs inainte sa-l aplici cum ar fi corectorul.Le gasesti pe toate pe site in caz ca nu le ai:https://www.avon.ro
Si incearca sa te cureti(speli)de cel putin 3 ori pe zi si evita apa fierbinte si apa prea rece.Iti recomand sa nu amesteci produse, adica daca incepi cu o crema sa continui cu aceasta, fara sa o schimbi.E eficient :*

| mius a răspuns:

Font de ten

| inlovewiththerainbow a răspuns:

Scrub-urile au funcționat perfect pentru mine. De dorit să fie cât mai naturale, din produsele chiar din cămara ta. Cafea, miere, ulei de măsline, suc de lămâie și albușul de ou.
Cert este că trebuie să le folosești regulat, să nu te lași bătută, iar efectele vor apărea după 2-3 săptămâni încolo. Ideea este să accelerezi procesul de schimbare și „înoire" a pielii.

| TrecAnii a răspuns:

Cumpără cumpără, sau eventual aștepți să treacă de la sine..Si o să ai tenul perfect...

| Alekkusu a răspuns:

Buna
dupa mine, nu conteaza daca ai acneie sau urme de la aceasta, conteaza cum te comporti :d
Cel putin eu asa fac, nici o data nu am bagat in seamna accneia, urmele de la aceasta etc.
Consider ca si alti baietilor fac la fel big grin
Nu te stresa esti frumoasa si asa happy

| Denis2597 a răspuns (pentru Alekkusu):

Serios prietene?
"Acneie"?
Nu te intelegi deloc cu limba asta nenorocita...

| Alekkusu a răspuns (pentru Denis2597):

Vai esti tu mare critic literar. Parca vad ca ai repetat de 3-4 ori clasa aII-a pana li sau facut mila de tine si teau trecut.
Stai in banca ta ca stai bine si nu mai manca atata rahat (turcest ) laughing)))

| Denis2597 a răspuns (pentru Alekkusu):

Eu zic sa taci ca te faci de ras.

| sfatuitoriisufletuluitau a răspuns:

Buna,draga mea. Aparitia cosurilor este perfect normala la pubertate, dar daca totusi esti ingrijorata, am un mic sfat pentru tine:odata cu inceperea vietii sexuale, nu te vei mai confrunta cu aceasta problema. Sper ca ti-am fost de folos big grin PS:sa imi spui daca a functionatwinking

| adraxela a răspuns:

Eu iti recomand sa i-ei un bol asa mai mic si sa pui doua lnguri de miere de albina, un ou si o lingurita de scortisoara le amesteci pe toate si ei o pensula si te dai pe fata, apoi te speli cu apa calduta. Lasa tratamentul pe fata timp de o jumatate de ora si ai scapat...
Sper ca te-am ajutat.

| Mariay2k a răspuns:

Am auzit ca, crema de galbenele functioneaza foarte bine

| Raluca807 a răspuns:

Incearca tonic cu propolis, lapte cu propolis, musaca. Am inteles ca majoritatea cremelor cu propolis ajuta

| MadalinaDiia a răspuns:

Cum ai reusit sa scapi de ea?

| Keyllin a răspuns:

Cumpara de la Plafar Faviefelidal- crema tip unguent pentru pistrui si piele patata si Favisan -Lotiune pentru piele patata si pistrui. Eu asta folosesc si dupa 2-3 saptamani aproape nu mai ai nimic pe fata.Ambele costa pana in 45 lei.Le poti comanda si de pe siteul Favisan. Eu am avut acnee cativa ani buni si aveam niste urme uriase si urate.Acum abia se mai vad niste urme.In caz ca acneea recidiveaza foloseste tot de la Favisan spay cu zinc. Este 7, 5 lei.Mi-a trecut orice cos depe fata in 2 saptamani, asta dupa ce incercasem aproape toate tratamentele de pe piata. Bafta.

| nastasamatei a răspuns:

In timp vor disparea, daca faci cateva sedinte de microdermabraziune (la cosmetica).