| Mariana155 a întrebat:

Imi puteti spune va rog niste metode naturiste impotriva cosurilor?

7 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Pasta de dinţi, mierea de albine cu scorţişoară, albușul de ou sunt foarte bune. Dacă vrei sa.ţi spun cum se prepara, fundă te rog:33

| jolycris a răspuns:

Buna, poti sa folosesti uleiul de Monoi - il gasesti aici la pretul de 30 ron - http://www.giada-rome.com/product.php?id=3002
Ai mai putea sa incerci si cu ulei de cocos, se pare ca si acesta este foarte bun, in special pentru eczema.

| dddnnnaaa050400 a răspuns:

Foloseşte ca tratament local un beţişor cosmetic îmbibat în zeama de lamaie, peste fiecare coş persistent. Dacă poţi suporta senzaţia usturătoare, nu îţi clăti faţa şi las-o să acţioneze peste noapte.
Taie o roşie în două şi freacă uşor miezul de faţa, lăsând-o să acţioneze timp de o oră. Aceste alimente delicioase sunt astringente şi bogate în antioxidanţi, existând chiar şi zvonuri conform cărora ar vindeca cicatricele lăsate de acnee.
Poţi acţiona împotriva coşurilor şi pe timpul nopţii, dacă, după demachierea de seară, aplici puţină miere de albine şi masezi atent uşor zonele afectate. Pentru rezultate maxime, lasă mierea să acţioneze până dimineaţă.
funda te rog!

| casanau a răspuns:

Incearca cu crema sau daca nu merge pune pe tine niste urzici

| DiacopolosTheodora2000 a răspuns:

Ceai de musetel sau galbenele.

| eu63453 a răspuns:

Gasesti la farmacie dar sa stii. cheltui banii degeaba pentru ca oricum ele trec de la sine mai tarziu, fara unguente si alte creme..iti spun din experientahappy