| Didi908 a întrebat:

Intrebare pentru fete: Pudra Stay Matte de la Rimmel London este buna pentru tenul acneic si cat de bine acopera? Fundita :*

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Daca ai ten acneic stiu ca mai intai te duci la dermatolog ca sa tratezi acneea apoi folosesti produse cosmetice, dupa ce-ti trece.
daca acoperi acneea problema nu e rezolvata.winking

| BiuL a răspuns:

Pudra nu are rolul de acoperi ci de a fixa machiajul! Pudra de care zici tu e matifianta si e buna adica face ce ar trebui iti matifiaza tenul (impiedica luciul inestetic al pielii). Daca ai acnee banuiesc ca ai si tenul gras deci da e buna pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege Affinitone de la Maybelline. De ce? Are putere de acoperire, face ca fdt sa arate mai frumos si te tine cam un an si ceva luni fata de 1-2 luni cat rezista cea de la rimmel. Da, maybelline e mai scumpa dar gandeste-te ca pana la urma scapi mai ieftin cu un produs care il cumperi o data si iti tine tot anul. Sunt la a doua pudra de la Maybelline. happy

| Diamantsacru a răspuns:

Buna! Si eu am pudra Stay Matte si este chiar foarte buna si pentru tenul acneic! Acopera foarte bine! Mie mi-a fost de folos! Pupp :*