| myky16 a întrebat:

Buna TPU m-am vopsit ieri, iar vopseaua nu a prins asa bine are ceva daca ma vopsesc din nou?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai asteapta o saptamana sau doua.Nu te vopsi imediat.De obicei nu prinde cand esti la CM.

| ιυвιтα a răspuns:

Da,are ceva, mă vopsesc de 5 ani și am făcut greșeala asta de 2 ori (rușine sa mi fie ), pe mine aceste greșeli m-au trimis la frizer și am ajuns de la par lung, la o coafura bob (nici nu vreau sa îmi amintesc).
Deci, așteaptă câteva săptămâni, ca e păcat de parul tău.o alta varianta ar fi sa aștepți doar o săptămână și după sa bagi nuantator doar pe porțiunile unde nu s-a prins.
Coxo

| kiri11 a răspuns:

Iti poti distruge parul in primul rand, indicat e sa mai astepti cel putin o saptamana happy

| Kandia15 a răspuns:

Cam are. Cand te-ai vopsit, parul tau a fost supus unei reactii chimice. Ceea ce nu e sanatos. Asa ca daca il vopsesti din nou nu faci decat sa il imbolnavesti mai rau

| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Daca arata rau de tot, fa-te cu un nuantator.Asteapta macar 2-3 saptamani daca nu poti o luna. Vopsitul in exces duce la uscarea, deteriorarea si ruperea firelor de par.Foloseste un nuantator.Nu are treaba CM cu vopsitul, crede-ma! Oriunde iti va zice asta si in saloane, plus ca si eu si si multe prietene/colege s-au vopsit cand erau pe stop si nu a fost nici o problema. Poate nu ai aplicat vopseaua bine, sau poate nuanta pe care o doresti nu a iesit din cauza ca, culoarea parului tau este prea inchisa.Ce culoare ai si ce vrei sa iti iasa?

| Miau1617 a răspuns:

Hei! Sunt fata, si iti spun din proprie experienta ca mai bine astepti cateva saptamani pentru ca sunt mai multe motive:1.Parul tau va deveni mai rarit. 2Parul tau se va usca adica firele vor deveni tepene. 3Parul tau se va ARDE! Deci mai bine nu! Asteapta putin inainte 2 saptamani sunt de ajuns, desi ar fi indicat ca dupa sa te speli bine, bine(2 ori) Si sa iti pui o masca de par. Sper ca te-am ajutat happy Si apropo stiu o reteta care te ajuta la vopsele sa prinda! Dai mesaj daca ai nevoie happy

| TeodoraDora a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine este sa te duci la coafor. Stiu ca este mult mai costisitor, dar acolo primesti si niste informatii care probabil te vor putea ajuta in viitor si o sa ti se prinda vopseaua daca te duci la o coafeza cat de cat profesionista. happy

| Lary75lore a răspuns:

Da parul tau va deveni tare dar daca chiar tii sa te mai dai o data dupa ce se usuca sa faci baie si iti pui o masca de par