| Magdalena234 a întrebat:

happy Nu am o situatie financiara asa buna, deci nu imi pot cumpara atatea haine :\ Cum as putea sa fac din hainele vechi o tinuta de efect? (y) Nu doar o tinuta, bineinteles laughing Mai multe ..cum pot asorta si cum sa fac ca hainele vechi sa para la moda happy Si dupa ce-mi raspundeti la asta, imi puteti spune si cum sa strang/economisesc bani? happy Sau poate chiar si cum sa fac bani, sa am banii mei, sa nu tot cer de la parinti, chiar daca am 13 aproape 14 ani happy Aaaa si aproape ca uitasem, cum pot sa fac in asa fel, din cativa bani sa imi cumpar haine multe si frumoase? :3
CINE IMI RASPUNDE LA TOATE INTREBARILE SI CEL CARE ARE CEL MAI COMPLEX RASPUNS PRIMESTE FUNDA! :*
Multumesc anticipat. happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la colindat, ia-ti o slujba part time.

Cat despre haine, familiarizeaza-te cu magazinele second hand. Daca stai sa cauti in toate 100% gasesti multe chestii tari dar trebuie sa prinzi si ofertele. Sunt zile in care toate produsele sunt la 5, 7 lei. Bineinteles ca nu o sa ai sanse prea mari sa-ti gasesti blugi prea draguti acolo dar tricouri, bluze sau camasi da. happy

| SPaul203 a răspuns:

Pai cred ca te referi la tinute de zi cu zi de efect. Poti merge in sh de unde sa iti cumperi bluze, camasi sau jachete vintage(la preturi de 3 lei la lichidarile de stoc). Pantaloni ia-ti din mall cand sunt reducerile finale(nu mi se pare foarte mult sa dai 30-40 de lei pe o pereche de pantaloni ce o poti purta tot timpul anului) si la capitolul pantofi incearca site-urile gen mercador si ia-ti o pereche de conversi(gasesti oferte pana in 50 de lei la conversii sh si din nou ii folosesti tot anul). Sper ca te-am ajutat

| karlamarya a răspuns:

La hainele vechi incerca sa adaugi diferite accesorii.Cum ar fi o curea pentru rochii, ca sa ofere o imagine de ansamblu mai buna, unele fete isi adauga duferite paiete sau chestii din astea care transforma haina in ceva hand made.
Ca sa economisesti bani poti pur si simplu sa faci diferite treburi in casa,(ex.Dai cu aspiratorul si parintii iti dau aproximativ 10 lei pe camera.Sau splei vase si ceri o anumita suma.Stiu ca e o solutie clasica dar merge aproape mereu.)
Ca sa iti cumperi cu bani putini haine frumoase incearca sa descoperi magazinele mai ieftine dar cu lucruri de calitate.Sunt rare, dar exista.Nu doar ce e la Zara, Stradivariu, H&M etc.sunt de calitate.Desi la H&m sunt unele tricouri cu 20 de lei si sunt si frumoase.Incerca sa te uiti dupa promotii la magazinele de firma.De sarbatori(paste, craciun, ziua copilului)au diferite promotii prin care fac lucrurile accesibile.Atunci cand sunt promotii poti sa strangi mai multi bani cu ceva timp inainte si atunci iti cumperi mai multe lucruri deodata.
Sper ca te-am ajutat